• Opbouwdag
  • Tour
  • Open Opbouwdagen

Rondleiding Het Industriegebouw (EXTRA TOUR!)

  • 20 mei 2023
  • Het Industriegebouw, Goudsesingel, Rotterdam, Nederland
Open Opbouwdagen HIG

Het Industriegebouw is onderdeel van de Open Opbouwdagen. Op de tijden dat er geen rondleiding is kunt u hier meer lezen over het gebouw.

Het Groothandelsgebouw kennen we allemaal, maar wist u dat de voorstudie voor dit bedrijfsverzamelpand zich ook nog altijd in het centrum van Rotterdam bevindt en minstens zo indrukwekkend is? Het Industriegebouw uit 1952 is met z’n 22.000 m2 en modernistische stijl een ware wederopbouwparel én een rijksmonument. Bij Het Industriegebouw hebben ze ook een nieuwe betekenis gegeven aan de combinatie tussen kunst en architectuur, zoals die vaak voorkomt bij panden uit de wederopbouwtijd. De huidige eigenaren van het gebouw hebben hedendaagse kunstenaars gevraagd het gebouw te verrijken met een extra verhaallijn, die van site-specifieke kunstwerken. Het Industriegebouw Modern (HI.M) is geen museum, geen showroom maar een permanente tentoonstelling gelinkt aan het gebouw en de stad. Te zien zijn onder meer werken van Robert Zandvliet, Sabine Marcelis, Jan van der Ploeg en Ramsy Nasr.

Nieuwsgierig naar het pand en de kunst? Dan kunt u Het Industriegebouw bezoeken op zaterdag 20 mei van 11:00-12:00 uur of van 14:00 - 15:00 uur. Een bevlogen gids neemt u mee achter de schermen in een één uur-durende kunst- en architectuurtour, inclusief een kop filterkoffie of thee van het inpandige By Jarmusch.

U kunt tickets bestellen via de website van HIG.

  • Datum: Zaterdag 20 mei 11:00uur of 14:00 uur
  • Duur: een uur.
  • Kosten: 8,50 euro inclusief koffie of thee
  • Adres: Goudsesingel 66. Bereikbaar via Metrostation Oostplein.
Rutger de Vries, HIG