- Actueel
Lezing op locatie: Blaak House 30 januari
Geplaatst op 15 januari 2025

Entree van het Blaak House, de voormalige Nederlandse Handelsmaatschappij aan de Blaak 34.
Marlies Lageweg, Platform Wederopbouw Rotterdam, 2020In navolging van onze expositie over het Maritiem District organiseren we samen met het Waterstadgenootschap Rotterdam een serie lezingen in het gebied. De eerste is op donderdag 30 januari in het rijksmonument Blaak House.
Dit pand werd vlak na de oorlog als bank voor de Nederlandsche Handelmaatschappij (NHM) gebouwd. Het exterieur is tamelijk sober maar is versierd met prachtige kunst van onder andere Nel Klaassen. Het interieur is in luxe wit marmer en betimmeringen van eikenhout en notenhout uitgevoerd. Het gebouw heeft op de nominatie voor sloop gestaan maar is na de renovatie van architectenbureau V8 Architects in oude luister hersteld en verbeterd. Het fungeert nu als bedrijfsverzamelgebouw.
Tijdens de Lezing op Locatie zijn we te gast bij vastgoedadviseur voor vastgoedeigenaren, vastgoedinvesteerders en huurders van vastgoed: Colliers in het Blaak House. U krijgt de historie van de NHM, de architect en het gebouw te horen van Paul Groenendijk. Frank Huibers van V8 Architects vertelt over de renovatie en geeft een korte rondleiding door het gebouw. Na afloop is er een drankje.
Tijd: Donderdag 30 januari, start 19:30 uur
Locatie: Blaak House, Blaak 34, maar let op: de entree is via de achteringang van het pand aan de Wijnstraat.
Programma:
19:15 - Inloop via de achterzijde/dienstingang in de Wijnstraat.
19:30 - Introductie en welkom door Harold Coenders van Colliers.
19:40 - Paul Groenendijk (onderzoeker en publicist en Platform Wederopbouw Rotterdam) geeft een lezing over de historie van de plek, het gebouw, de architect en kunst;
20:15 - Frank Huibers geeft een korte uitleg over de renovatie en rondleiding door het gebouw.
21:00 - Einde
Kosten: 5 euro
U kunt via deze link tickets bestellen.